Rusza podcast Ocalone Dziedzictwa"!

Już 11 września we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się oficjalna premiera cyklu podcastów zrealizowanych w ramach projektu „Ocalone dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci Ziem Zachodnich i Północnych”. Wydarzeniu będą towarzyszyły praktyczne warsztaty podcastowe.

W ramach realizacji projektu „Ocalone dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci Ziem Zachodnich i Północnych” nagrywamy opowieści lokalnych pasjonatów prowadzących izby pamięci. Co ich inspiruje? Jaki potencjał dostrzegają w lokalnym dziedzictwie? Jaki jest sens i cel tworzenia izby pamięci?

Od teraz odpowiedzi na te pytania oraz historie niezwykłych osób działających na rzecz lokalnego dziedzictwa będzie można usłyszeć w ramach cyklu podcastów. Realizacje będą dostępne za darmo na platformie Spotify oraz YouTube.

Oficjalnemu uruchomieniu tego kanału towarzyszyć będą warsztaty z produkcji podcastów – jak nagrywać, montować, publikować, a przez to, zachowywać lokalne dziedzictwo obecne w opowieściach. Wydarzenie odbędzie się 11 września o godzinie 14.00 w Centrum Historii Zajezdnia (Wrocław, ul. Grabiszyńska 184)

Warsztaty podcastowe poprowadzi Michał Trochelepszy, montażysta odpowiedzialny za produkcję serii podcastów „Ocalonych dziedzictw”.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresm mailowym: [email protected]